pátek 3. dubna 2015

RC recenze: Bohové Olympu - Krev polobohů


Sedm polobohů včele s Percym čeká poslední a nejtěžší boj. Giganti, obludní pomocníci bohyně Gaiy, jsou připraveni zničit hrdiny z Velkého proroctví a s nimi i celý svět.

Tábor polokrevných je obklíčen římskými jednotkami a hordami nestvůr. Nutně potřebuje pomoc, ale ta je až na druhém konci světa. Obří socha Athény Parthenónské by mohla válku mezi Řeky a Římany zastavit a polokrevné usmířit. Míří ale kamenný kolos na správné místo, a hlavně, bude tam včas? Zbývá jen pár dnů. Pomstychtivá matka země Gaia se probírá z dlouhého spánku a k probuzení jí chybí jediné - krev dvou polobohů, krev Olympu!Ke čtení budete potřebovat: kapesníky a spoustu čokolády. 
Moje reakce po dočtení knihy: My life's over. What am I going to do now? 

Sedm jich odpoví volání tomu,
svět musí padnout, ať v ohni či hromu. 
S posledním výdechem přísaha drtí,
nepřítel ve zbrani před branou smrti. 

Na pátý díl Bohů Olympu jsem byla strašné zvědavá. Mermomocí jsem chtěla vědět, jak to skončí. Jenže jak všichni příznivci této série víme, Rick umí překvapit. A někdy zrovna ne v tom nejlepším světle. Různě po internetu jsem nacházela články, ve kterých bylo uvedeno, že někdo zemře. Takže jo, čtení jsem se bála jako čert kříže. 

Reyna, Nico a trenér Hedge přepravují sochu Athény Parthenónské. Na jejich úspěchu závisí přežití Řeků a Římanů, kteří jsou v ohrožení. Po Reyně převzal vedení Octavianus a řekněme, že jeho plány nejsou nejlepší. Nico má před sebou mnoho otázek, ale musí se soustředit na misi. Ví moc dobře, že musí uspět. Jinak propukne bitva mezi tábory, které by si měly pomáhat, ne zničit se navzájem. 

Sedm polobohů je připraveno nastolit ve světě smrtelníků pořádek. Z Tartaru se ven dostalo mnoho monster, která slíbila Gaie věrnost. Společné musí zajistit, aby se Gaia neprobrala k životu. K jejímu probuzení potřebuje krev dvou polobohů. Giganti a ostatní monstra pod její vládou se za každou cenu budou chtít pokusit, aby se tomu tak stalo a dva polobohé krváceli.

"Jakým způsobem?" chtěl vědět Leo. "Zahájila ohnivou válku na twittru?"
str. 90

Percy a Annabeth v knize neměli tolik prostoru, ale i tak jsou pořád mojí nejoblíbenější dvojicí. Spolu překonali už dost věcí, ale Probuzení Matky Země byla jedna z nejtěžších věcí, které společně museli čelit.  

Jason s Piper také tvoří vskutku zajímavý pár. Piper má schopnosti, které nenabily ještě plné síly a opravdu mě v každé knize něčím překvapí. Kořeny její rodiny sahají poměrně do daleké minulosti a všechny vlastnosti svých předků má v sobě.

Hazel a Frank  také v knize neměli tolik prostoru jako Percabeth. Jejich vztah však v předchozích dílech vzrostl a stali se tak neodlučitelnou dvojkou. Navzájem se podpírají a klidně by pro záchranu toho druhého zemřeli.

Hedge zamečel. "Jsem satyr. A ty věř, že tě tou palicí majznu po hlavě, chuligáne."
str. 265

Leo. Možná mi ho bylo trochu líto, jelikož jako jediný neměl v týmu sedmi polobohů někoho, s kým by tvořil pár, všichni však víme, že jeho srdce touží po jiné né-tak-docela-obyčejné dívce z pustého ostrova. 

Krev polobohů je zatím nejlepší knihou tohoto roku. I když zbývá několik měsíců do dalšího roku, nebude lehké překonat tak úžasné dílo a divila bych se, kdyby se to nějaké knize povedlo. Rick znovu potvrdil, že je mistrem svého umění a psát rozhodně umí.

Tentokrát se Fragment předvedl v opravdu dobrém světle a já jsem s obálku naprosto spokojená. Po grafické stránce je kniha moc pěkná a musím se přiznat, že verze obálky, kterou máme i u nás je podle mě nejpovedenější.

Krev polobohů (Bohové Olympu, #5) The Blood of Olympus (The Heroes of Olympus, #5) The Blood of Olympus
 Het Bloed van Olympus (Helden van Olympus, #5) Кровь Олимпа 

I když je v knize spoustu akce a napětí, Rick si neodpustil humor, který je v jeho knihách tak proslulý a za to jsem ráda. Nemálo jsem se nasmála a u konce ukápla i slza. Spoiler! I když to nakonec dopadlo dobře, byla jsem mimo. Většinou brečíme ze smutku, ale tohle byla slza radosti - stalo se mi to poprvé, a proto se pro mě stala tato kniha tak výjimečnou. 

Celkové hodnocení knihy je kladné. Nemám nic, co bych knize či autorovi vytkla. Všechno bylo naprosto geniální a impozantní. Takže za mě rozhodně 5 hvězdiček. 

!Za poskytnutí knihy na recenzi děkuji nakladatelství Fragment. Knihu si můžete zakoupit zde

7 komentářů:

 1. Jsem ostuda, ale já ještě nečetla ani Percyho Jacksona, natož Bohy Olympu, ale snad už mi tenhle měsíc konečně vyjde, abych si přečetla první díl :) Skvělá recenze!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Držím palce, aby ti to vyšlo :D Jelikož PJ i Bohové jsou naprosto úžasné série. Děkuju!

   Vymazat
 2. No super! :O Bože ! Nejde se do toho nezamilovat !! :D

  OdpovědětVymazat
 3. Tato knížka je po pravdě nejlepší, kterou jsem kdy četla. Je dojemná, krásná, napínavá a legrační. Víte, já mám tak ve zvyku, že když mě nějaký kus knížky nebaví, zalistuju na konec a přečtu si ho. U této knihy jsem to udělala, a moc toho lituji. Brečela jsem u toho. Já vím, že všechno dobře skončilo a tak, ale přijde mi velice smutné, že Leo hned po "oživení" letěl ke Kalipsó a ani se nezastavil u Svích přátel, tedy u Piper, Jasona, Franka, Hazel, Percyho a Anabeth, takže ho považují pořád za mrtvého. A představa, že Leo odletí s Kalipsó za šťastným koncem, a přátelé nenaštíví, mě prostě rozesmutňuje. Leo Valdez je nejlepší z celé knížky a je moc statečný, že se objevoval pro přátele a pro celý svět. Tedy, já vlastně pořádně nevím, co se na konci doopravdy stane, mám jen tušení, protože mám tuhle knížku rozečtenou v půlce. Doufám, že na konci to dopadne stejně dobře, jako bych to chtěla. Tahle knížka je nejlepší na světě!!!! ������

  OdpovědětVymazat
 4. Tato knížka je po pravdě nejlepší, kterou jsem kdy četla. Je dojemná, krásná, napínavá a legrační. Víte, já mám tak ve zvyku, že když mě nějaký kus knížky nebaví, zalistuju na konec a přečtu si ho. U této knihy jsem to udělala, a moc toho lituji. Brečela jsem u toho. Já vím, že všechno dobře skončilo a tak, ale přijde mi velice smutné, že Leo hned po "oživení" letěl ke Kalipsó a ani se nezastavil u Svích přátel, tedy u Piper, Jasona, Franka, Hazel, Percyho a Anabeth, takže ho považují pořád za mrtvého. A představa, že Leo odletí s Kalipsó za šťastným koncem, a přátelé nenaštíví, mě prostě rozesmutňuje. Leo Valdez je nejlepší z celé knížky a je moc statečný, že se objevoval pro přátele a pro celý svět. Tedy, já vlastně pořádně nevím, co se na konci doopravdy stane, mám jen tušení, protože mám tuhle knížku rozečtenou v půlce. Doufám, že na konci to dopadne stejně dobře, jako bych to chtěla. Tahle knížka je nejlepší na světě!!!! ������

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj, chtěla bych se zeptat kde jsi knihy sehnala? Nemůžeme je nikde najít a už jsem úplně zoufalá že je snad nikde nenajdu. Třeba jako Hádův Chrám. Děkuji předem za odpověď.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, promiň, že odepisuju tak pozdě, komentáře jsem si nevšimla. Nicméně knihy jsem měla na recenzi od nakladatelství Fragment a v roce 2015 to byla novinka, takže se série dala sehnat v klidu.
   Poradila bych bazary, ať už třeba na Databázi knih (nebo například na reknihy.cz). Určitě je ještě někde seženeš. :) A pokud ne a nebála by si se angličtiny, objednat si je můžeš například přes Book depository.

   Vymazat

Pokud se Vám článek líbil, napište mi to! Jsem ráda za jakoukoliv zpětnou vazbu, i tu negativní.