pondělí 24. března 2014

Filmová podoba týdne (15)

Jedná se o meme jehož autorem je Niklaus  Cílem tohoto meme je každý týden uveřejnit nějaký film/seriál, který je podle knihy.

Název flmu: Zlodějka knih 
Režisér: Brian Percival 
Herci: Sophie Nélisse, Geoffrey Rush, Emily Watson, Nico Liersch, Ben Schnetzer, Joachim Paul Assböck, Carina Wiese, Kirsten Block, Rafael Gareisen

Název knihy: Zlodějka knih 
Autor: Markus Zusak 

O čem je film (zdroj):
Síla slov a fantazie je ukrytá v knihách. Ale jen pro toho, kdo je umí a chce přečíst. Film Zlodějka knih vypráví příběh Liesel (Sophie Nélisse), která se během druhé světové války dostane do pěstounské rodiny Hanse Hubermanna (Geoffrey Rush) a jeho ženy Rosy (Emily Watsonová), aby zde začala nový život. Liesel se snaží zapadnout – doma i ve škole, kde si z ní spolužáci utahují, protože neumí pořádně číst. Liesel je odhodlaná situaci změnit s jednostrannou posedlostí rodícího se učence. A získá k tomu pomoc svého dobrosrdečného nového tatínka. Hans se s Liesel učí dny i noci, během nichž se Liesel snaží podrobně prostudovat svoji první knihu, Hrobníkovu příručku, kterou si tajně „odnesla" z pohřbu svého bratra.

Liesel se také spřátelí s jejich novým hostem, židovským uprchlíkem Maxem (Ben Schnetzer), kterého před nacisty skrývají ve sklepě. A právě Max je dalším, kdo ji povzbuzuje ve čtení a v touze po vzdělání. Postupně se mění i její přátelství s mladým sousedem Rudym (Nico Liersch), který Liesel sice škádlí, ale přitom se do ní zamiluje. Dobu plnou utrpení a strádání pak všichni společně překonávají pomocí knih, které nejen pro sebe Liesel krade v knihovně místního starosty. A postupně se naučí vážit si nejen síly slov, ale i moci nad nimi.

Můj názor: 
O knižní předloze vím už delší dobu, jen jsem jí zatím nevěnovala pozornost. Až po té, co jsem se dozvěděla, že vyjde film, rozhodla jsem se, že si knihu nejdřív přečtu a potom se podívám na film. Jsem zvědavá na obě verze (kniha vs. film) a už teď přemýšlím nad tím, která se mi bude líbit víc! 

4 komentáře:

 1. Já miluju jak knihu tak i film :). Oboje ti můžu jenom doporučit ;).

  OdpovědětVymazat
 2. Knihu mám kúpenú, no ešte som sa k nej nedostala. Film som videla a je úžasný !! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Knihu som nečítala, ani film nevidela :( Ale chystám sa na to ! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Já jsem si první taky chtěla přečíst knihu a potom se podívat na film. Ale nakonec to bude zřejmě naopak :)

  OdpovědětVymazat

Pokud se Vám článek líbil, napište mi to! Jsem ráda za jakoukoliv zpětnou vazbu, i tu negativní.