• August, obyčejně neobyčejný chlapec

  Auggie se řadí k mým oblíbeným knižníma hrdinům. I přes to, čím vším si prošel se choval statečně a na desetiletého kluka má rozhodně více rozumu, jak leckterý teenager.
 • Vtipné, svižné, oddechové

  Všechny encyklopedie, jak by Manolito řekl, jsem o klučinovi ze Španělska četla s úsměvem na tváři. Elvira Lindo dokáže pobavit všechny generace a nesejde vůbec na tom, že je tento příběh věnován zejména menším dětem.
 • Pokrevní pouta nelze zlomit

  Akce, děj, napětí, spád. Skleněný trůn má všechno. Hltala jsem písmenko po písmenku a zapomínala na svět okolo mě.
 • Kniha, která nesedne každému

  "Wille, můžeš si vybírat kamarády a můžeš si vybírat z nosu holuby, ale nemůžeš vybírat holuby z nosu kamarádovy."
 • Netradiční cestování časem

  „Lidé z letu 391 byli zachráněni.“ – co byste si asi tak pomysleli, kdyby takové šílené titulky vyšly v novinách? Co kdyby byli zachráněni lidé, kteří zemřeli před třiceti lety a byli přeneseni do současnosti?

neděle 31. srpna 2014

Hurá do školy! Soutěž!

Dneska máme poslední prázdninový den. Eeeee, myslím si, že nikomu se do školy nechce, dokonce ani já nejsem vyjímkou. Zítra odjíždím na adaptační kurz, kde skoro nikoho neznám a přiznávám, že se trochu bojím. Nejsem stydlivá a seznamuji se rychle, ale přeci jenom to bude takový... zvláštní. Základka mi už teď chybí...
Kam pak že to jdu? Obchodní akademie a Vyšší odborná škola Příbram, obor Ekonomické lyceum. Držte mi palce, ať se Vám ve čtvrtek vrátím živá a zdravá :D
A pak možná napíšu delší článek, co se dělo o prázdninách a na adapťáku.


Co stačí pro výhru udělat?
Napsat do komentáře e-mail :D
Ano, to je opravdu všechno. 
Soutěž končí 4.9.2014 

sobota 30. srpna 2014

čtvrtek 28. srpna 2014

neděle 24. srpna 2014

úterý 19. srpna 2014

RC recenze: Hon na válečné zločince

Hon na válečné zločince
Hon na válečné zločince 
Guy Walters
Slovart 
2010 
Goodreads 

Fascinující pojednání o nacistických zločincích, kteří unikli spravedlnosti ve zmatku poválečných let – a o těch, kdo se je snažili vystopovat. Na vzorku několika nacistů – např. Josefa Mengeleho, Adolfa Eichmanna nebo Franze Stangla – autor popisuje jejich únik z Německa a odhaluje, kdo jim pomáhal utéct a založit novou existenci v zahraničí. Sleduje, kdo se naopak pustil do úkolu vyhledat je v těchto nových domovech – nejznámější mezi nimi je Simon Wiesenthal. Přístup autora je sympaticky obrazoborecký: Wiesenthala označuje za „lháře, a ještě k tomu špatného"; nezdržuje se mnoha konspiračními teoriemi, které se na námět za léta nabalily. Jako nadaný vypravěč dokazuje, že pravda může někdy být ještě bizarnější než románová fikce.

pátek 8. srpna 2014

Vyhodnocení soutěže o Maru Dyer

Omlouvám se za spoždění, ale trošku jsem na soutěž zapomněla. No nevadí. Chtěla bych všem poděkovat za úžasné básničky, které tu také zveřejním, protože si je prostě nemůžu nechat pouze pro sebe! Jsem ráda, že většina z Vás tu básničku poslalo - měli jste aspoň větší šanci na výhru :D

RC recenze: Říše temnot - Černý úsvit (8#)


 Říše temnot – Černý úsvitČerný úsvit 
L.J.Smith 
2014
Fragment
Goodreads 

Při pátrání po okolnostech bratrovy smrti se Maggie stane kořistí obchodníků s otroky z Království temnot. Pokusí se o útěk a před pronásledovateli ji zachrání záhadný mladík. Vypraví se na hrad Černý úsvit, aby vyhledala mezi otroky léčitelku. Není však jediná, kdo na hrad míří. Dokáže Maggie osvobodit otroky a zabránit mocnému upírovi Hunteru Redfernovi, aby zničil svět lidí?