pátek 16. srpna 2013

RC recenze: Percy Jackson


Největší obrázek výrobku Percy Jackson – Bitva o labyrintNázev: Bitva o Labyrint
Série: Percy Jackson
Díl: 4#
Autor: Rick Riordan
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2011
Anotace: Jmenuji se Percy Jackson… Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnější. 
Tábor polokrevných už není, co býval. Luke s Kronovou armádou se snaží dostat se za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi? Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit…

Můj názor....
Percy jackson
Už čtvrtý díl Percyho, poloboha, který se ze dne na den stal hrdinou a teď bojuje s pradávným zlem, proti kterému nestačí ani Olymp. Probouzejí se dávná stvoření, které chtějí zničit svět a pomoct tomu největšímu. Aby Kronova armáda mohla zničit tábor polokrevných, musí projít Labyrintem, ale vyznat se v něm je těžké. Žije tam spousta nestvůr a pořád se mění, a proto potřebují zlatou nit, aby mohli najít cestu.


Znáte tu legendu o Labyrintu? Já jsem si před nedávnem četla, ale moc mě nezaujala. Dávný tvor uzavřený v Labyrintu, kterému posílají lidské oběti. Zní to jako typická řecká báje. Rick mi jí ale podal v jiném stylu a dokonce mě v jeho podání zaujala a pamatuji si z toho víc než ze samotné báje.


Percy dospěl a už mu bude šestnáct. Jestli je to proroctví o něm, bude moci rozhodnout, zda bude zkázou nebo záchranou Olympu. Ale je tu ještě jedno dítě "velké trojky" a je to Nick, který se snaží pomstít jeho sestru. A teď babo raď, který z nich je ten, o kterém proroctví praví.


UntitledJe až fascinující, jak se příběh od prvního dílu rozjel a dostal spád. Už to není ten Percy, který neví co dělat, ale stal se z něj opravdový polobůh, který si tu moc zaslouží. Jsem zvědavá, co se stane v dalším díle a hrozně ráda bych ho teď měla u sebe, ale kdo si počká, ten se dočká...


Obálky jsou všechny moc pěkné a i tyhle se mi líbí. Každá obálka prozrazuje kousek děje a mně se hrozně líbí, když knihu po dočtení zaklapnu, podívám se na obálku a řeknu si: Tuhle scénu si pamatuji! Stalo se tam tohle a tohle.


Percy tentokrát nevede výpravu, ale je to Annabeth, která jí má vést. Připojí se k nim i Grover a samozřejmě i Tyson, Percyho bratr kyklop. Jdou do podzemí hledat to, co chce Luke, ale musí být opatrní, protože proroctví není zrovna moc kladné a mohlo by se něco špatného stát.


Jedno velké překvapení za dalším. Tak bych popsala tenhle díl, protože se stalo takových věcí, že jsem se nestačila divit. Smrt, nová shledání, odpuštění, oběti a nová dobrodružství. Příští díl bude poslední a prozradí mi všechno, na co dosud neznám odpovědi.


Rick Riordan...
Percy Jackson
Narodil se roku 1964. Téměř patnáct let pracoval jako učitel angličtiny a historie na veřejných i soukromých školách v Kalifornii a texaském San Antoniu. Po těžkém rozhodování se povolání učitele vzdal a začal se plně věnovat psaní knih pro děti i dospělé, za které získal řadu cen, mimo jiné i tři nejprestižnější americké literární ceny v žánru mystery. Momentálně žije v San Antoniu se svou manželkou a dvěma syny.


Slovo závěrem...
Úžasná kniha, plná napínavých okamžiků. Líbí se mi styl Rickova psaní a řecká mytologie mi teď nedělá problém, protože jsem z knihy leccos pochytila. Tahle série nemá chybu a já se nedivím, že je velmi známá po celém světě. Je na ní natočený i film a teď se do českých kin chystá i dvojka. Jsem zvědavá, jestli se časem dočkáme zfilmování všech dílů. Za mě dostává "Bitva o Labyrint" 4,5 hvězdičky!

Za poskytnutí RC děkuji  nakladatelství Fragment. 
Knihu si můžete zakoupit zde. 

3 komentáře:

  1. Percyho bych si ráda přečetla.. :))

    OdpovědětVymazat
  2. Hezky podáno, ale není to můj šálek čaje :)

    OdpovědětVymazat
  3. Možno sa raz KONEČNE do tejto časti pustím (zbožňujem grécku mytológiu) :) A mám rada keď sa postavy počas série vyvíjajú a dospievajú :)

    OdpovědětVymazat

Pokud se Vám článek líbil, napište mi to! Jsem ráda za jakoukoliv zpětnou vazbu, i tu negativní.