čtvrtek 24. září 2015

The Secret | The Secret od Ella and Micha

The Secret of Ella and Micha (The Secret, #1)The Secret od Ella and Micha 
The Secret
Jessica Sorensen 
Goodreads 4.04

The girl he thinks he loves needs to disappear. I don't want tonight to be irreversible, so I pull away, breathing him in one last time.

Ella and Micha have been best friends since childhood, until one tragic night shatters their relationship and Ella decides to leave everything behind to start a new life at college, including Micha.

But now it's summer break and she has nowhere else to go but home. Ella fears everything she worked so hard to bury might resurface, especially with Micha living right next door. Micha is sexy, smart, confident, and can get under Ella's skin like no one else can. He knows everything about her, including her darkest secrets. And he's determined to win back the girl he lost, no matter what it takes.

Jessica Sorensen je poměrně známou autorkou a knížka The Secret of Ella and Micha není mou první od ní. Čekala jsem milou a příjemnou oddechovku, jenž se mi zaryje do srdce, jelikož Jessica dokáže i z nudného a ohraného námětu vytvořit nezapomenutelný čtenářský zážitek.

Ella utíká před svou minulostí, nechce se vracet zpět k tomu, co musela vytrpět. Z jejího otce je opilec a s bratrem nikdy neměla dobrý vztah. Jediný, kdo by ji mohl utěšit je Micha. Jenže ani toho momentálně nechce vidět, drží se stranou od minulého života, chce zapomenout na všechno a na všechny okolo. 

“You can't just change who you are on the outside and expect it to change who you are on the inside.” 

Blíží se prázdniny a Ella nemá, kam by jela. Jediné místo je domov. Nebo aspoň dům, kterému domov říká. Ví, že pokud se tam ukáže, staré rány vyplují na povrch a její nový styl života bude v troskách. Chránila bezbranné, uměla si ze sebe dělat srandu, neřešila oblečení. To všechno je minulostí. Nová Ella se o svůj zevnějšek stará, je jiná než bývala. 

Zápletka je jasná jako facka. Temná minulost, dva úzce spojení kamarádi, kteří mají chemii a jsou si toho dobře vědomi. Říkáte si, že to zní jako pěkné nudná kniha? Tak to jste na omylu! Divili byste se, jak napnutí při čtení knihy můžete být - citlivkám možná i nějaká ta slza ukápne! 


“See, the same old Ella still lives.” He grins… “She just needed a little push out.”
“No, she doesn’t. She’s gone forever.”
“Try all you want, but I’m bringing her back,”


Obálka s obličeji. Nejraději bych si vytrhala všechny vlasy a vzteky vzplála. ALE musím uznat, že u téhle knihy mi to krev nepije. Hlavním hrdinům nejde zcela vidět do obličeje a v mém podvědomí jsem si je stejně trošku vyretušovala. Pokud Vás kniha zaujala, ale nečtete v angličtině, mám jednu dobrou zprávu. Kniha vyšla i u nás pod názvem Tajemství Elly a Michaela

Jessicu mám jakožto autorku velmi ráda a nelituji toho, že jsem se do jejích knih pustila. Čtení je jako jízda na horské dráze. Chvíli jste nahoře a chvíli dole. Culíte se jako blázni a z ničeho nic nevíte, jestli nemáte brečet. Ode mne dostává The Secret of Ella and Micha pěkné 4 hvězdičky. 

0 komentářů:

Okomentovat

Pokud se Vám článek líbil, napište mi to! Jsem ráda za jakoukoliv zpětnou vazbu, i tu negativní.