sobota 28. prosince 2013

Recenze: V is for Virgin

V is for VirginNázev: V is for Virgin
Série: ---
Díl: ---
Autorka: Kelly Oram
Nakladatelství: Bluefield
Anotace: Když Val Jensen dostane kopačky od přítele, protože se rozhodla být pannou až do svatby, jejich rozchod se bleskovou rychlostí dostane na internet a stane se z něho poslední internetová senzace. 


Po dnech, co se jí její vrstevníci vysmívali, se Val rozhodla založit celoškolní kampaň s cílem získání podpory pro její rozhodnutí. Učinila prohlášení, ale nikdy nesnila  o tom, že by se do diskuze mohl zapojit celý národ. 

Val se stala celostátně uznávaná jako Virgin Val a to nebylo všechno, protože její život se vymkl kontrole, když se jeden rockový zpěvák a bad boy Kyle Hamilton rozhodl vzít její abstinenci jako osobní výzvu. 

Jak může dívka zachovat klid a chladnou hlavu, když se letošní nejvíc sexy žijící muž snaží udělat vše pro to, aby ji dostal? 

Recenzi na tuhle knížku najdete skoro všude a ani čeští blogeři nejsou výjimkou. Mě zaujala netradiční námětem a hlavně obálkou, která se doopravdy povedla. A tak jsem se rozhodla, že si bříbeh Val přečtu. 


Val Jensen je obyčejná dívka, která má přítele a v jejím životě se neděje nic extra. Ale to jen do té doby, než řekne svému příteli, že se s ním nevyspí, protože se rozhodla, a chce to dodržet, že pannou bude až do svatby. Chce, aby to pro ni i jejího budoucího manžela bylo něco speciálního. Jenže její rozhodnutí hnulo světem. Po tom, co se ve škole veřejně přiznala, se stala internetovou senzací. Všichni věděli, co se stalo a kupodivu zde bylo mnoho lidí, co ji byli ochotni podporovat. 

Její kampaň V is for Virgin se rychle rozjela a netrvalo dlouho, než lidé přijmu-li to, jaká je. Ale pořád se najdou lidé, kteří chtějí její tvrzení vyvrátit. Jako například Kyle Hamilton, rocková star, která se o ní začne zajímat a udělá vše proto, aby ji přesvědčil o jejím špatném mínění. 

"Yeah, I heard that. But there is birth control. You don't have to end up like that. I don't have any Kyle Juniors running around out there." 

Val je sympatická hlavní hrdinka, která si ráda stojí za svým názorem. Má plnou důvěru kamarádů a její nejlepší kamarádka Cara jí vždy pomůže.  Val jsem si oblíbila hned, ale to o její kamarádce říct nemůžu, ta mi byla nesympatická. Kyle je rocková hvězda, která si může dovolit mít jakoukoliv holku, na kterou si vzpomene, ale rozhodne se, že to riskne u Val. Jenže ten případ s jejím panenstvím je trochu složitější. Legs, tak pojmenoval Val, když se poprvé poznali a mě ta přezdívka hrozně rozesmála. Tím u mě poprvé Kyle zabodoval.


The Top Ten Reasons Why Virgin Val Sucks

10. She called me a one-hit-wonder.
9. She doesn’t appreciate the endearing nickname I gave her.
8. She makes me write stupid blogs about her at four in the morning.
7. She’s encouraging people not to have sex.
6. She blew me off when I asked her out.
5. She has a crush on a douche bag.
4. She won’t answer any of my calls.
3. She’s such a tease with her look-but-don’t-touch policy.
2. I played a whole effing concert just for her and she didn’t come even though she told me she would. (You’re such a liar!)
And the #1 reason why Virgin Val sucks?
I still want her anyway.

Kelly Oram napsala svůj první příběh v patnácti - fan fikci o své oblíbené hudební skupině, Backstreet Boys, kvůli které jí přátele a rodina škádlili. Kelly je posedlá čtením, pořád mluví a miluje jedení polev lžící. Žije mimo Phoenix v Arizoně se svým manželem a čtyřmi dětmi.

Úžasná knížka, která potěší už svojí obálkou. Kelly Oram se podařilo vyzdvihnout téma dnešní doby v téhle podobě, u které jsem se mile pobavila.  Ne každá holka se chce vyspat s prvním klukem a někdy k tomu má i důvody, jako například Val. Ona je adoptovaná a její skutečná matka ji měla v patnácti – to je hlavní důvod, proč chce být pannou až do své svatby.

Kyle je neodbytný o pořád za Val chodí a zkouší to na ní. Já jsem si ho zamilovala a našla jsem mojí novou knižní crush.  V is for Virgin jsem přečetla rychle a v budoucnu si chci přečíst další knihy od této autorky, tak to se mi snad povede. Ode mě si kniha vysloužila 4 hvězdičky! 

Reakce:

10 komentářů:

 1. Nádherná recenze! :D Knihu jsem si původně vůbec neplánovala přečíst .. ale potom, co to tady čtu .. rozhodně si ji dám do to-read listu :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dej! A radím ti si jí přečíst! :D Angličtina je celkem jednoduchá a kniha je prostě úžasná :D Kyle♥ - taky si ho zamiluješ :D

   Vymazat
 2. Ja som to začala čítať v júni a som na takej siedmej kapitole, vôbec na to nemám čas :D Neznášam e-knihy :D
  Mimochodom, moc pekný design :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já e-knihy také moc nemusim... preferuji prostě knížky ve své podobě :D
   Díky :))

   Vymazat
 3. Tuhle knížku jsem vyhrála v jedné soutěži, ale ještě jsem se k ní nedostala. Díky tvojí recenzi koukám, že to budu muset napravit. :))

  OdpovědětVymazat
 4. Toto som si rozčítala v angličtine už dávno, ale bohvieako ma to nebavilo. Ešte to hádam dočítam, nápad to má super 8)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to držím palce, aby se ti to povedlo dočíst! :))

   Vymazat
 5. Na V, mám zálusk strašně dlouho, už nehodázně velkou dobu jí mam staženou ve čtečce, ale pořád se k ní nemůžu dostat - buď není, čas, nebo se najdou výmluvy, protože nejsem zrovna zastánce anglickýho čtení (resp. jo, přečtu to, ale musim se dlouho odhodlávat), i když je to lehoučký... :D
  Ale supr recenze, dokonce jsem se pobavila, a to je co říct! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak na tom sme podobně... také se hrozně dlouho přemlouvám, abych knihu v aj vůbec začala číst :D
   Děkuji, jsem ráda, že se líbí :D

   Vymazat

Pokud se Vám článek líbil, napište mi to! Jsem ráda za jakoukoliv zpětnou vazbu, i tu negativní.