• Nádherný příběh s nádhernou obálkou

  Whenever you read a good book, somewhere in the world a door opens to allow in more light. –Vera Nazarian
 • Vtipné, svižné, oddechové

  There comes a time when you have to choose between turning the page and closing the book. –Josh Jameson
 • Pokrevní pouta nelze zlomit

  If you only read the books that everyone else is reading, you can only think what everyone else is thinking. –Haruki Murakami
 • Kamarády si člověk vybírat nemůže

  Keep reading books, but remember that a book is only a book, and you should learn to think for yourself. –Maxim Gorky
 • Obyčejně neobyčejná kniha

  It is what you read when you don’t have to that determines what you will be when you can’t help it. –Oscar Wilde

neděle 19. března 2017

Cover of the Week #77PasažérkaOchraň svou moc. Ukryj se v čase. 

Ztratila vše, co znala a milovala...
Etta se proto vydává do neznámé země, kde se seznámí s Nicholasem, který uniká z dosahu mocného rodu v Koloniích. Navíc ji začnou pronásledovat agenti usilující o její život. Etta tak zjistí, že zdědila zvláštní schopnosti, o kterých nikdy neslyšela. Aby ochránila své tajemství i svůj život, bude muset cestovat nejen mnoho mil od domova, ale i do minulosti... 

Nepřátelské rody se ale nevzdávají a chtějí její moc!

Další kniha, o které jsem netušila, že nedávno vyšla i nás u nakladatelství CooBoo. I když jsem slyšela pár rozporuplných názorů, miluji knihy, které se zabývají cestováním v čase, proto v budoucnosti rozhodně dám Pasažérce šanci. Jsem ráda, že i my můžeme obdivovat tuto povedenou obálku, která jistě zaujme nejednoho zvědavého čtenáře.  Tedy až na ten font písma - je to jediná věc, jež se mi na obálce nelíbí. 


Četli jste už knihu? Pokud ano, líbila se Vám? 


neděle 12. března 2017

Cover of the Week #76Image may contain: textLos Angeles, 2012. 
Je tomu již pět let, co dvanáctiletá lovkyně stínů Emma Carstairsová přišla za Temné války o oba rodiče. Dnes už Emma dávno není dítě, ale mladá žena odhodlaná k pátrání a pomstě. Spolu se svým parabátai Juliánem Blackthornem musí překazit nekalé spiknutí a rozbít síť temné mafie, jejíž dlouhé prsty sahají od Sunset Stripu až k magickým hlubinám oceánu a plážím v Santa Monice. Aby to dokázala, musí se však naučit důvěřovat svému srdci, které ji, zdá se, svádí na scestí...

Není tato obálka naprosto úžasná? O Lady Midnight jsem slyšela od zahraničních blogerů jen samou slávu a jsem zvědavá, zdali se mi bude líbit. Tedy alespoň z poloviny jako série Mechanické nástroje. Co se obálky týká, líbí se mi jak font písma, tak celé barevné sladění... a ta postava s mečem vypadá jako kickass hrdinka, tak jsem zvědavá! 

neděle 5. března 2017

Knižní resty | něco jako TBR

Ano, známe to všichni. Kupujeme si víc knih, než kolik jich přečteme. Mnohdy si koupíme novou knihu, kterou nutně potřebujeme, jenže pak skončí mezi ostatními  a postupem času na ni zapomeneme. A nebo o ní víme, jen ještě nejsme připraveni se do ní pustit. Ve své knihovničce mám mnoho nepřečtených knih... jsem ostuda, shame on me! Nejsem blázen, abych si dala opožděné předsevzetí, že je všechny do konce roku 2017 přečtu; to ne. Ale ráda bych ten počet snížila aspoň o třetinu. 

Každý měsíc si z mé TBR jar vytáhnu jeden nebo dva papírky a dané knihy budou mou prioritou pro daný měsíc. Doufám, že to vydržím co nejdéle a to množství nepřečtených knih trochu zredukuji. Sepsala jsem si kompletní seznam všeho nepřečteného a pečlivě budu odškrtávat.

Cover of the Week #75

Firstlife (Everlife, #1)Jedna volba. 
Dvě říše. 
Žádná druhá šance. 

Tenley Lockwood je obyčejná, tak trochu průměrná, sedmnáctiletá dívka, která strávila posledních třináct měsíců zamčená uvnitř Prynne azylu. Proč? Ani ne tak kvůli její obsesi čísly, ale  kvůli odmítnutí toho, aby rodiče vybrali, kde bude žít - po tom, co zemře. 

Tuto skutečnost přijal už skoro celý svět; První život je jen zkouška, skutečný život začíná až po smrti. 

V Everlife jsou u moci dvě říše; Troika a Myriad. Jsou to dlouhodobí nepřátelé a soupeři na život a na smrt. Obě říše udělají cokoliv, aby dostaly Tenley. Pošlou nejlepší rekruty co mají, aby ji nalákali na svou stranu. Tenley se však brzy ocitne na útěku a je polapena v divoké válce mezi oběma sférami, které udělají cokoliv, aby vyhráli právo na její duši. Komu může věřit? A co když říše, pro kterou se rozhodně, není domovem kluka, do kterého je zamilovaná? Tenley musí zůstat naživu tak dlouho, dokud se nerozhodne... 

Není tato obálka naprosto úžasná? K mému velkému překvapení jsem se dočetla, že ani my, čeští čtenáři, o tuto krásku nebudeme ochuzeni. Vyjde totiž v dubnu u nakladatelství Omega. Teď ještě doufám, že nám nezmění obálku! Co se obsahu týká, jsem velmi zvědavá - anotace slibuje originální příběh plný akce a napětí.