• Rychleji mluvit nedokážu

  Je téměř nemožné říct, kdy se to přesně stane. Také to neznamená, že necháte všechno okolo ladem a soustředíte se jen na jednu věc. Ten vlak jednou přijede. Možná už je na cestě a vy o tom ještě nevíte.
 • Lidé, kteří mě znali

  "Jen ke mně buď upřímná, dobře? Od teď?" Přikývla jsem a lehla si vedle ní, obtočila jsem kolem ní ruku. Upřímná. Možná to bude to nejtěžší, oč mě kdy žádala.
 • Ve stínu černých ptáků

  Seděla jsem ve vlaku ve vlastní zemi, v roce, který vymyslel ďábel. 1918.
 • Případ ukradeného zubu

  "Jackaby vzdychl. "Ano slečno Rooková. Je to Rumplcimprcampr. Odhalila jste mě. Jsem vychytralý pohádkový skřet." "Rozhodně by to nebylo to nejdivnější, co jste mi řekl od chvíle, kdy jsem pro vás začala pracovat.""
 • Sníh nebo popel

  „Věřit v něco většího nám někdy pomáhá být víc sami sebou.

sobota 31. října 2015

Halloweenský knižní HOP

Tento HOP pořádá Vendea. 

I letos jsem se rozhodla zapojit do Halloweenského HOPu a uspořádat pro své čtenáře soutěž. Vybrala jsem knihu, u které si myslím, že by se mohlo líbit většině lidem, co mají rádi lehce hororové příběhy. 

PRAVIDLA:
♦ Musíte mít doručovací adresu v ČR 
♦ Musíte být starší 13 let (jinak se souhlasem rodičů) 
♦ Přidat můžete jen jeden komentář, duplikáty mažu 

A co udělat pro výhru?
- napište do komentáře Vaše jméno/přezdívku a e-mail 
- napište jméno, pod kterým sledujete můj blog 
+2 vstupy za sdílení (hoďte do komentu odkaz)Výherce bude jeden, přeji štěstí i v ostatních hopech! 

pátek 30. října 2015

Ve víru rocku | Některé city nejde pohřbít, i když o to stojíme

Ve víru rocku (V ringu, #5)Ve víru rocku 
Real #5
Katy Evans
Baronet
Goodreads 4.18 | Databáze knih 86%

Pandora, kamarádka Brooke a Melanie, se doteď domnívala, že se přes zradu svého přítele, rockového zpěváka MacKenna, už přenesla a její zlomené srdce se zahojilo. MacKenna se ale nyní vrací do města na největší koncert roku a Pandora se toho rozhodne využít, aby se mu pomstila. Když ji však v zákulisí chytnou, dostane na výběr: obvinění proti ní nebudou vznesena, pokud splní několik podmínek. Pandoře se ani jedna z nich nezamlouvá, už proto, že kvůli nim bude muset být se svým bývalým přítelem častěji, než by se jí zamlouvalo. Vzájemná blízkost však probudí vášeň, která mezi nimi kdysi vládla, a brzy je jasné, že bez ohledu na to, jak MacKennu nenávidí, stále k němu něco cítí. A nejhorší je, že on to ví také. Jenže neví úplně vše…

Katy Evans je velmi dobrou autorkou, četla jsem předchozí díl s názvem V podsvětí a zalíbil se mi její styl psaní. Píše jednoduše, stručně a výstižně. A hlavně její hrdinové mají tolik sexappealu až je to skoro nemožné. Pandora se mi jevila jako takový morous, co nemá srdce. Moc se nesmála, nesdílela s nikým svá tajemství, ale za to uměla být věrná svým kamarádkám - byla jsem zvědavá, co se z ní nakonec vyklube.

středa 28. října 2015

Books turn Muggles into Wizards | Dnešní generace mě občas děsí

Jako malá jsem se moc ráda koukala na Harryho Pottera. V mých pěti či šesti letech jsem věděla, čím chci být až budu velká. Byl to kouzelník, nejlépe jeden z Nebelvíru. Moje fantazie a představivost mě vždy zavedly do Bradavic, světa Harryho. Mohla jsem čarovat, létat na koštěti, hrát famfrpál nebo se jen tak poflakovat v prostorách školy. Taková budoucnost by se mi líbila.

pondělí 26. října 2015

Cizinka | Dojemný příběh o lásce dvou naprosto odlišných osob a touze, které překoná století

CizinkaCizinka
Outlander
Diana Babaldon 
Omega
Goodreads 4.17  | Databáze knih 87%

Příběh začíná roku 1945 ve Skotsku, kde bývalá vojenská sestřička Claire Randall tráví dovolenou nebo spíš druhé líbánky. Náhodou se dotkne zvláštního kamene a to ji přenese do osmnáctého století. Není to ale klidné období, v zemi zuří občanská válka, lidské mysli jsou plné pověr i nenávisti. Jak si v takové situaci poradí žena navyklá na racionalitu dvacátého století? A jak její život ovlivní nečekaná láska? Román Cizinka je kombinací dobrodružného a romantického příběhu na perfektně vykresleném historickém pozadí.

Píše se rok 1945, lidé oslavují konec 2SV války a vítězství nad Německem. Život se zase může pomalu vrátit do zajetých kolejí. Pro Clairy to znamená být konečně se svým mužem. Na druhé líbánky se rozhodli odjet do Skotska. Frank je ohledně historie velmi vzdělaný a skládá dohromady střípky z jeho rodokmenu. Povedlo se mu vypátrat předka i z osmnáctého století, kapitána Randalla. Clair by nikdy nevěřila, jak si s Frankem můžou být navenek podobní.

neděle 25. října 2015

Dlouhé zimní večery #4 | Úvodní článek

Projekt pořádaný mnou. 

Letošní rok není výjimkou a já znovu organizuji projekt Dlouhé zimní večery. Poprvé jste se s ním mohli setkat před čtyřmi roky, když jsem teprve začínala blogovat. Možná to zní trochu divně, ale tento projekt mi přirostl k srdci; nedokáži si představit zimu bez něj. Každou neděli psát článek na nějaké téma a při tom si vypít hrnek čaje ♥ Celoročně se na to těším! 

úterý 13. října 2015

Kdybychom se neviděli | Nikdy nevíte, kdy to může být naposledy

Kdybychom se neviděliKdybychom se neviděli 
Cynthia Hand
CooBoo
Goodreads 4.09 | Databáze knih 

Smrt je všude kolem nás.
Jen si jí nevšímáme.
Dokud nemusíme.

Lex byla šťastná. Měla kompletní rodinu. Kluka, co milovala. Kamarády, kteří se na ni nedívali, jako by se měla každou chvíli zhroutit.

Teď je z ní holka, jejíž bratr spáchal sebevraždu. A vypadá to, že už taková bude navždycky. Lex se teď pokouší poskládat si život dohromady a snaží se vytěsnit, co se stalo té noci, kdy Tyler zemřel. Ale je tu tajemství, které nikomu neprozradila, esemeska, kterou Tyler poslal, co mohla změnit všechno. Lexin bratr je pryč. A ona zjišťuje, že duchové nemusí být skuteční, aby vám nedovolili jít dál.

pondělí 12. října 2015

neděle 11. října 2015

Co se bude na blogu dít...

Už delší domu jsem plánovala, že něco takového napíši, abych zveřejnila, co do Vánoc na svém blogu chystám. Recenze, meme a tématické články nevycházejí úplně pravidelně, ale právě to je jedna z věcí, kterou bych rána napravila. Hlavně u recenzí, jelikož mám seznam knih, jenž jsem přečetla, ale zatím nezrcenzovala. Shame on me! 


Vendea letos znovu pořádá Halloweenský knižní hop a už po třetí či po čtvrté jsem se rozhodla zapojit. Momentálně nevím, o co se bude soutěžit, ale připravím si pro Vás něco speciálního! 

sobota 10. října 2015

Shadowhunters | První teaser konečně venku!


První teaser konečně venku! Film jsem viděla dvakrát, a i když se mi ze začátku moc nezamlouvalo, že v seriálu překopou celé obsazení a nejspíš trochu i děj, byla jsem zklamaná. To mi však dlouho nevydrželo, protože se začaly objevovat fotky z natáčení a spekulace o tom, že by to mohlo být lepší, a konečně úspěšné. Knihy jsem doteď ještě nečetla, ale před sledováním seriálu se na to rozhodně chystám. Tak snad mi to vyjde. 

Talon | Společenstvo draků - Zkouška věrnosti

Společenstvo draků – Zkouška věrnosti (Talon, #1)Společenstvo draků - Zkouška věrnosti 
Talon
Julie Kagawa
Fragment
Goodreads 3.78 | Databáze knih 72%

Před dávnými lety byli draci na pokraji vyhynutí. Legendární drakobijci z Řádu sv. Jiří je téměř vyhubili. Ti, kteří přežili, se skrývali v lidské podobě. Jejich počet pomalu rostl a moc sílila. Uběhla staletí a draci se připravují na okamžik, kdy lidem ukážou, kdo je skutečným pánem světa...

Sledovat, začlenit se, splynout.

Přesně to má za úkol dračí dívka Ember. Má za sebou základní výcvik a dokáže na sebe vzít lidskou podobu. Její budoucnost je předem naplánovaná: má poslouchat, nevyčnívat z řady a slepě plnit rozkazy. To vše pod taktovkou supertajné a nesmlouvavé dračí organizace s názvem Talon.

čtvrtek 8. října 2015

This book is unputdownable!


Každý knihomol to zná. Uvaří si čaj/kávu a vezme do ruky knihu. O pár hodin později zjistí, že už je na konci a že je jeho čaj/káva studená. Některé knihy prostě nejde odložit - a i když nás druhý den trápí spánkový deficit, stejně se nikdy nepoučíme.

!U obálek je proklik na jejich profil na goodreads a u názvů proklik na mé recenze - pokud jsem na danou knihu recenzi napsala!

středa 7. října 2015

Nejkrásnější | Příběh zlé, sebestředné a ničivé královny

Nejkrásnější (Měsíční kroniky, #3.5)Nejkrásnější 
(Příběh Levany)
Měsíční kroniky 3.5
Marissa Meyer 
Egmont
Goodreads 4.04 | Databáze knih 85%

Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá “osobní romantické kouzlo”, aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh – příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud.

Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti.

úterý 6. října 2015

pondělí 5. října 2015

Galgad | Příběh strážce země

Galgad
Příběh strážce země
Ergall 
Goodreads 3.88 | Databáze knih 84%

V dávných dobách, v dolině v prastarém lese obehnanými horami, se probudí nejmocnější strážce Gathary. Není to náhoda. Na svět přišli ti noví, odlišují se od ostatních, narušují snad křehkou rovnováhu?

Navíc se schyluje k válce mezi lidmi, nadvláda zdvojeného kříže rozpíná ruce. Galgad pátrá po pravdě. Nenalézá však vlky ani ostatní.


Nechte se okouzlit poutavým příběhem, nechte se uchvátit prastarými lesy, v nichž tečou čisté řeky. Budete mít pocit, jako byste sami chodili těmi místy, potkávali tvory z prastaré říše. Obdivujte hrdiny i obyčejné lidi, kteří se snaží bojovat s nepřízní osudu. Odhalte kruté pravdy našich činů.

neděle 4. října 2015