• Rychleji mluvit nedokážu

  Je téměř nemožné říct, kdy se to přesně stane. Také to neznamená, že necháte všechno okolo ladem a soustředíte se jen na jednu věc. Ten vlak jednou přijede. Možná už je na cestě a vy o tom ještě nevíte.
 • Lidé, kteří mě znali

  "Jen ke mně buď upřímná, dobře? Od teď?" Přikývla jsem a lehla si vedle ní, obtočila jsem kolem ní ruku. Upřímná. Možná to bude to nejtěžší, oč mě kdy žádala.
 • Ve stínu černých ptáků

  Seděla jsem ve vlaku ve vlastní zemi, v roce, který vymyslel ďábel. 1918.
 • Případ ukradeného zubu

  "Jackaby vzdychl. "Ano slečno Rooková. Je to Rumplcimprcampr. Odhalila jste mě. Jsem vychytralý pohádkový skřet." "Rozhodně by to nebylo to nejdivnější, co jste mi řekl od chvíle, kdy jsem pro vás začala pracovat.""
 • Sníh nebo popel

  „Věřit v něco většího nám někdy pomáhá být víc sami sebou.

čtvrtek 28. února 2013

Čas něhy

Čas něhyNázev: Čas něhy
Autorka: Lenka Lanczová
Nakladatelství: Víkend
Anotace: Která dívka by si nepřála, aby se do ní zamiloval a kvůli ní se dokonce změnil dlouho obdivovaný, krásný a oblíbený kluk? Petra je na tom stejně. Tráví třináct horkých prázdninových dní na chalupě ve společnosti staršího brášky a jeho spolužáků z gymplu i vysoké školy a do toho nejhezčího z nich se bezhlavě zamiluje. Nejprve to vypadá, že letošní prázdniny budou skvělé a ona má šanci prožít voňavou letní lásku, jenomže Ted, jak všichni říkají Tadeášovi, není právě svatoušek a dlouhými vztahy, natož pak láskou, si život rozhodně nekomplikuje. Motá se kolem něj spousta dívek, může si vybírat – a on si vybírá a užívá života plnými doušky. Kvůli nějaké holce přece jen tak nevyměkne! Petra se pouští do nerovného boje a tyhle prázdniny jsou nejen plné nových silných zážitků, ale také důležitým krokem k dospělosti. 


Tumblr_mivckkcrn41rn1r6bo1_500_largePetra nemá o prázdninách, co dělat a rodiče ji nechtějí doma nechat samotnou. Táta má pracovní cestu a nemůže jí vzít sebou, máma má hodně práce. Je tu ještě možnost a to že pojede se svým bratrem na chatu. Už dlouho tam nebyla, od té doby, co tam jezdí jenom Pavel a jeho "studijní" skupina to tam vypadá jak v pralese. Záhonky zarostly a vevnitř se to uklízí pouze, když mají přijet holky. Petra si to dlouho rozmýšlí, ale nakonec souhlasí. Petr ji bude mít na starosti, jenže lásce neporučíš.

Možná je tahle kniha přeplněná klišé věcmi, ale to mi radost ze čtení nekazí. Tohle je prostě knihá, která spadá pod skupinu "Lanczovek" které mám ráda. Četla jsem ji už po druhé, protože jsem si ji moc nepamatovala a vím že jsem z ní byla jak na trní. Ah, také chci staršího bratra s takovými kamarády! Petra je trošku jednodušší a má svoje tajemství. Nečekejte nic úžasného, ale celkem vás to překvapí ☺

Tumblr_mism9bhaqz1s2impqo1_500_large
Na chalupě s Pavlem to možná nebude taková nuda jak si zprvu myslela. Ne všichni kluci jsou k zahození, ale ona si vybere toho nejhezčího. A také je to sukničkář. Holky má většinou "na jedno použití" a chodí i s více najednou. I když ji to Pavel rozmlouval, nedala si říct, protože Tobiáš byl okouzlující. Komu není rady, tomu není pomoci. A to se právě stalo Petře. Myslí si, že ho změní a když na chatu přijede jeho holka, puká zlostí a žárlivostí. Podaří se ji dostat Tobiáše do svých spárů?

Originalita, neoriginalina mě se kniha líbila. Bylo to oddechové čtení, u kterého jsem se nasmála a patřičně si knihu vychutnala. Tobiáš byl skoro dokonalý a opravdu jsem milovala, když se zastával Petry. Jeho přítelkyně Elis byla.. no vymaštěná. Bylo pěkné vidět jak ji Petra stírala, ale někdy byla ta poražená Petra. Knížka se mi opravdu líbila a patří mezi jedny moje nejoblíbenější od Lenky

středa 27. února 2013

Novinka dne!

Znáte sérii Too far od Abbi Glines? Ne?! Tak to okamžitě napravte! Nedávno vyšel již druhý díl z názvem Never too far a je rozhodnuto že vyjde i třetí díl! Byly dohady o tom jestli se stana knížka Never too far jedničkou na amazonu tak bude třetí díl.  A stala se!  Já čtu momentálně druhý a.. nemám slov je to úžasné! Doporučuji přečíst! 

Fallen Too Far (Too Far, #1) NeverTooFar cover


description
 ( Opravdu nemám slov ☺ ) 

úterý 26. února 2013

Úryvkové úterý ( 4 )

Toto meme pořádá AliPeli.


Ale snažila se být k němu laskavá: "Ty mi můžeš říct cokoliv. To přece víš."
"Ale tohle je něco,  čemu nebudeš věřit. Nemluvně o tom, že poruším zákony."
"Zákony?"
"Zákony. Já se řídím podle jiných pravidel než ty. Lidské zákony pro nás moc neznamenají, ale ty naše porušit nesmíme."
"Jamesi," vydechla naprosto zděšeně. On doopravdy přišel o rozum. 
"Nevím jak ti to vysvětlit. Připadám si jako v nějakým špatným hororovým filmu." Pokrčil rameny , a aniž se otočil, řekl: "Je mi jasný, jak to bude vypadat, ale... Poppy, já jsem upír."
Chvíli seděla na posteli úplně bez pohnutí. Pak divoce zašmátrala po nočním stolku. Prsty sevřela malou misku ve tvaru půlměsíce a vychrstla na něj celý její obsah.
"Ty blbče!" zaječela a hledala něco dalšího, co by po něm hodila. 


neděle 24. února 2013

Říše temnot - Tajemství upírů


Tajemství upírů (Říše temnot #1)Název: Tajemství upírů
Série: Říše temnot
Díl: 2
Autorka: L.J.Smith
Nakladatelství: Fragment
Anotace: 
Šestnáctileté Poppy zbývá pár týdnů života. Trpí rakovinou slinivky a není šance na vyléčení. Její dlouholetý přítel James jí nabídne řešení. Tím však poruší přísné zákony Říše temnot a teď ho čeká trest za vyzrazení tajemství a za lásku k člověku. Bude mít Poppy dostatek odvahy, aby se dobrovolně stala upírem? Podaří se jim společně uniknout před nejhorším trestem? První díl tajemné série Říše temnot.


Můj názor: 

Poppy žila doposud normální život jako každá jiná holka. Až na to, že má za kamaráda nejoblíbenějšího kluka na škole. Střídal jednu holku za druhou, ale Poppy mu byla nejbližší. O Jamesovi věděla všechno, jenže jedna jeho část jí byla pořád neznámá. Když se Poppy dozvěděla, že má rakovinu, byla vyplašená a prostě nechtěla umřít. James věděl, že je tu jedna možnost jak ji zachránit, ale porušil by při tom spoustu pravidel, která ho vázala k Říši temnot.

Po knize Upíří deníky od L.J.Smith jsem pochybovala o tom, že si od ní ještě něco přečtu. Nějak mě to zklamalo a představa další upířiny od téhle autorky mě děsila. Spousty bloggerů psala nadšené recenze a mě to prostě  nedalo. Musela jsem si ji přečíst. Nelituji toho, protože mě kniha náramně překvapila a líbila se mi. Knihu jsem zhltla na dva nádechy, protože to bylo opravdu sladké.

Jiná možnost než proměnit Poppy na upírku a zachránit ji život tu nebyla. James ji však nechtěl proměnit bez jejího souhlasu a proto ji to řekl. Nejdřív si myslela, že si z ní dělá legraci, ale nedělal. Její bratr Phil neměl Jamese vůbec rád a snažil se, aby k ní už nechodil. Proměna je trochu zdlouhavá a oni si musí třikrát vyměnit krev. Když už si ji vyměňují podruhé, Phil je načapá a namluví Poppy spousty nesmyslů ohledně Jamese. Už ho nikdy nechce vidět, ale když nedokončí přeměnu, umře. Phil se bude muset postavit na stranu Jamese, ale  Phil je jenom třešnička na dortu. Oni budou mít více problémů, než vůbec čekali.

Konec byl otevřený a také hodně šokující. Poppy jsem si hodně oblíbila, protože to nebyl ten typ ufňukaný barbie, ale také to nebyla žádná super-hrdinka. Jejího bratra Phila jsem chtěla párkrát nakopnout, protože mě fakt štval a všechno ztěžoval. V poslední době je spousty přeslazených upířin, ale tahle mě opravdu dostala. Poppy nebyla jako Elena z Upířích deníků a to jsem byla vážně ráda.
Kniha se mi líbila, ale dávám pouze 3,5 a doufám, že druhý díl bude ještě o něco lepší ☺


Nejzajímavější jméno:  Phil
Nejoblíbenější postava: James
Nejméně oblíbená postava:  Nikdo takový tam nebyl. Fakt, že ne :)
Humor:  Ano :) 
Akce:  Ani ne :/ 
Napětí:  Občas.
Láska: ♥ Jo, ale doufám, že se v druhém díle víc rozvine :) 
Nuda:  Chvilkami, ale stejně mě to od čtení neodradilo. 
Překvapení:   Ano. Na konci bylo opravdu velké překvapení. 
Obálka:  Pěkná :) Podle mě hezčí než originální! 
Originalita: Ani ne, ale stejně se mi to líbilo. Konec:  Dobrej... Chci další díl! :D 
Hodnocení: 3,5 z 5 hvězdiček. 
Za poskytnutí RC děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu si můžete zakoupit zde. Zdroje:
Anotace
Obrázky
sobota 23. února 2013

pátek 22. února 2013

Ptačí zpěv

Patnáct let čekala Linda Ainsleyová, až ji předvolají ke kouzlobraní. Až se konečně stane dospělou a začne se připravovat na svoje budoucí povolání. Počítala s tím, že jí po odebrání kouzelné síly bude přidělena nějaká menší úloha v zaběhnutém, pevně daném řádu města, které od okolní krajiny odděluje energetická zeď. Myslela si, že bude pomáhat zajistit a udržet útočiště lidí, kteří jako jediní přežili hrozivou válku, že se stane kolečkem v dobře promazaném stroji. Ani ve snu ji nenapadlo, že by její úloha měla spočívat v tom, že bude napájet celé město svou energií. Patnáct let Linda Ainsleyová věřila lži. A najednou zjišťuje, že jí nezbývá nic jiného než utéct do nebezpečného a neznámého světa za zdí, nebo přijmout osud, který je snad ještě horší než smrt.

Kniha vyjde u nakl. CooBoo v dubnu 2013. 

Zdroje: 

I'm obsessed with..... 1#

Meme z dílny Emily.L. Můj historicky první příspěvek do tohoto meme ☺ 


NARNIE


Pro někoho možná pasé, pro mě nejúžasnější knihy na světě. Je to už delší doba, co jsem je četla poprvé, ale v jednom týdnu jsem je přečetla snad všechny. Nedělalo mi problém se vžít do příběhu a uvěřit mu. 
Filmy jsem viděla, ale nijak mě neoslnily. Za to do knih jsem byla paf hned. Když můžu někde doporučit knihy napíšu Narnii a povedlo se mi ji vnutit i kamarádce, která moc nečetla ( byla z knih nadšená! ☺ ). 
Svět, do kterého se dostanete pomocí skříně... to tak vždy nebylo a jak vlastně Narnie vznikla? Přečtěte si "Čarodějův synovec" a dozvíte se to :) 

8cd1e6160febdb4b3fd2e36823bff848_large

Přijde mi že Narnie je taková klasika mezi fantasy společně s knihami Eragon, Harry Potter, Pán prstenů či Percy Jackson.  Jsou to knihy, na které nejde zapomenout a je úplně jedno v jakém století nebo na jaké planetě žijete, protože je můžete číst pořád.

-w400_narnia-pic1_large

Narnie, země všech divů a neobyčejných bytostí. Navždy zůstane v mém srdci a nikdy na ni nezapomenu. čtvrtek 21. února 2013

Čistá krev

Čistá krev (Moonlight, #1)Název: Čistá krev
Série:  Moonlight
Díl: 1
Autorka: Nancy Gideon
Nakladatelství: Fragment
Anotace: Detektiv Charlotte Caissieová si slíbila, že za každou cenu pomstí smrt svého otce a zničí bosse místního podsvětí. Jako "vstupenka" do zločineckého prostředí jí má posloužit jeho osobní strážce Max. Muž s pověstí nelítostného zabijáka ji ale začne přitahovat víc, než by sama chtěla. Může obstát vztah dvou lidí, kteří stojí na opačných stranách zákona? Jakou oběť bude muset Charlotte přinést?Můj názor:

48168_486977184693215_1666383959_n_largeMladá detektivka Charlotte chce přijít na to, kdo stojí za brutálními vraždami. Těla jsou roztrhané na cucky a žádný průměrný člověk by tohle nezvládl. Její instinkty ji říkají, že za tím stojí Jimmy Legera.  Chce toho mizeru dostat za spoustu věcí, jenže nikdy nemá dostatek důkazů. Ví, že ho musí dostat a zničit za každou cenu a má plán. Ten se jí trochu vymkne kontrole a všechno nabírá jiný směr. 

Když jsem knihu začínala číst, tak jsem si myslela že to bude obyčejná urban-fantasy s trochou lásky, ale ona se ta láska řešila o něco více. Když se tam objevil Max, nechtěla jsem ho přijmout a prostě mi jako hlavní hrdina moc neseděl. Moje srdce proti němu bylo obrněné, jenže on si našel skulinku a dostal se tam. Pak jsem se ho nemohla nabažit. 

Záhadný Max začne Charlotte přitahovat a  vypadá to oboustranně. Nejspíš by z toho měla být šťastná, jenže ona  se spíš bojí. Bojí se někoho pustit blízko k tělu, protože nechce aby ji to zranilo. Max by ji neměl mít rád. Ví, že ona by nejspíš nepochopila jeho pravou podobu a utekla by. Také Jimmy, který ho vychoval a považuje za svého syna ho varoval. Všichni okolo Charlotte mají tajemství. I před Maxem leží obrovská tajemství, o kterých se musí jednou dozvědět

I přes ty všechny překážky, se kterými jsem v knize bojovala, se mi líbila. Konec byl nádherný a já se bojím dalšího dílu. Jsem zvědavá o co půjde a jak se bude vyvíjet vztah Maxe s Charlotte takzvanou Cécé. Kniha o konce nabrala rychlí spád a já jsem u ní byla jak na trní. Skončí s ní? Je to pravda? Bože, bože, bože co se stane? Takhle  nějak vypadali moje myšlenky u konce. Kniha byla celkem dobrá a já jí dávám 3,5 hvězdičky. Hot-air-balloon_1954817i_largeNejzajímavější jméno:  Mary Kate
Nejoblíbenější postava: Max
Nejméně oblíbená postava: Jimmy 
Humor:  Někdy jsem se smála, ale nebylo to až tak často. 
Akce: Jo, ta tam opravdu byla ☺. 
Napětí: Jojo :D
Láska:  Max&Charlotte ♥ Nuda: Přiznám se, že chvilkami jsem se nudila, ale stejně mě to nutilo číst dál. 
Překvapení:  Jo. U konce jich bylo hned několik :) 
Obálka: Pěkná :) 
Originalita: Byl to trochu odlišný příběh od těch co jsem zatím četla, jenže tenhle námět byl použit už tolika knih! 
Konec: D-O-K-O-N-A-L-E-J :D
Hodnocení: 3,5 z 5 hvězdiček. 

Za poskytnutí RC moc děkuji nakladatelství Fragment.
Knihu si můžete zakoupit zde. 

Zdroje:
středa 20. února 2013

Nepřítel mého nepřítele

Nepřítel mého nepřítele
Bavettovi #2
Kateřina Petrusová
Fragment
Goodreads 4.42

Dluhy se musí platit. To ví i bývalá policistka Joan, která má závazek vůči samotnému králi drogového podsvětí. Ten se nyní hlásí o splacení dluhu a jako pojistku unese Joaninu malou dceru Amy. Zvládne Joan zabít Roberta Bavettu, jednoho z vůdců italské mafie, a dostat svou dceru zpět? Co když existuje ještě jiný způsob, jak Amy zachránit?

♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ 

Ambiciózní policistka Jo žije v míru a klidu. Už jsou to tři roky, co byla naposled v akci a teď dělá pouze kancelářskou práci. Její život ji vyhovuje, má malou roztomilou dcerku Amy a v práci žádný stres. Její poslední akce, při které byla nasazena do terénu ji však postihla. Snažila se být co nejlepší v utajení, ale možná to ji právě prozradila. Při vydírání byla nucena říct svoje pravé jméno. Gangster Toro však nic nenechává bez odplaty a tohle ji bude něco stát.

Volné pokračování knihy Nebezpečná láska, bylo opravdu úžasné! Ano nevím jak to říct.. krásný,dokonalý, naprosto božský a sladký.  Opravdu to slovy nejde vystihnout ☺ Jo jsem si oblíbila hned, ale do její role jsem se pořádně nevžila. Robert byl hodně velkej nervák, ale líbil se mi. Jenomže Amy byla jediná, kdo si mě omotal kolem prstu. Ale nejvíc jsem se nasmála. když byl na scéně Johny, který měl opravdu suprové hlášky a nešlo si ho neoblíbit. 

Toro unese její malou dceru Amy a chce a by někoho zabila. Když tak učiní, vrátí ji dceru a dá ji navždy pokoj. Jenomže Jo nikdy neprojela na červenou, natož zaparkovala na invalidech. Jak by mohla někoho zabít? Toro ji řekl, že je to mafián a je zlý takže udělá vlastně dobrý skutek. Nikdo ji však nevaroval, že dotyčný, kterého má zabít bude tak přitažlivý. 

Už od té doby co jsem se dozvěděla, že vyjde tahle kniha jsem byla jako na trní. Nemohla jsem se jí dočkat a když mi konečně přišla nechtěla jsem ji číst, protože jsem věděla, že bych ji hned přelouskala. Chtěla jsem si ji vychutnat, ale přečetla jsem ji na dva zátahy a nelituji toho. Hned jsem se do knihy položila a vychutnávala si ji. Četla jsem slovo po slově a otáčela stránku po stránce až jsem se dostala na úplný konec. 

Kniha si tutově zaslouží  plný počet hvězdiček a doufám, že se do budoucna můžu těšit na další dílka od Kateřiny Petrusové ☺
!Za poskytnutí RC děkuji nakladatelství Fragment.  Knihu si můžete zakoupit zde!
Rozhovor s Kateřinou Petrusovou zde. 

Zdroje:

úterý 19. února 2013

Magie zabijí

magie-zabiji
 
Anotace:
Kate Danielsová možná odešla z Řádu rytířů milosrdné pomoci, ale stále se brodí až po kolena v paranormálních problémech. Nebo by se jimi spíš brodila, kdyby ji někdo najal. Založit si vlastní kancelář se ukázalo náročnější, než by čekala, zvlášť když teď Řád očerňuje její jméno. Situaci jí taky moc neulehčuje, že se mnoho potenciálních klientů nechá odradit představou, že by mohli vzbudit hněv Pána šelem, který se stal Katiným druhem.
Takže když jí zavolá jeden z nejlepších Pánů mrtvých ve městě a chce pomoci s upírem mimo kontrolu, Kate se dvakrát nerozmýšlí a nabídku práce přijme. Ale ukáže se, že nejde o jediný případ neobvyklých událostí. Kate tomu všemu musí přijít na kloub a rychle, protože jinak by celé město i všichni její drazí mohli zaplatit cenu nejvyšší…
 
Kniha by měla vyjít březnu 2013.
Ilona Andrews nám odhalila, že série Kate Daniels bude mít 10 knih místo původních 7 dílů :)

pondělí 18. února 2013

Deník malé blondýnky

Zavřít oknoNázev:  O prázdninách
Série: Deník malé blondýnky
Díl: 1
Autoři: Jiří Urban, Ann Urbanová,
Ilustrace: Tana Tanko 
Nakladatelství: Ottovo nakladatelství
Anotace: Začínám dnes psát tenhle svůj deník. Né, že by to byl můj nápad, nejsem padlá na hlavu. V dnešní době blogů si píše papírovej deník jenom TT (totální tydýt) a HP (Homo pitomec). Ale chce to máma, tak jí dělám radost. "Deníček si psala už moje maminka, maminka mojí maminky i maminka maminky mojí maminky." říká mi, když vidí, že vejrám jako péro z gauče po babičce. Reportážní a umělecký fotograf Jiří Urban spolu se svojí dvanáctiletou dcerou Ann předkládají úsměvný dokument o životě českých puberťaček a puberťáků, do nějž se ponoří se zájmem i každý dospělák. Humorné situace v obrázcích výstižně zachytila známá ilustrátorka Tana Tanko. Společné dílo obou autorů se bez problémů vyrovná světovému bestselleru Deník malého poseroutky a v mnoha směrech ho i předčí.

♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦


Tumblr_miea3g0cbm1ro63v0o1_500_large
Vtipné, čtivé a pravdivé. Tyhle lova dokonale vystihují knihu o mladé puberťačce Šárce, která by chtěla být slavná a vlastnit ajpod nebo ajfon. Podle ní je SU ( syndrom uklízení ) nakažlivý a dochází k němu při nedostatku sexu. Také nikdy nechce mít děti, protože jsou uječené, smradlavé  a rozmazlené.  V jejím životě se každou chvíli něco děje a rozhodně se nedá říct, že má nudný život. 

Ze začátku mě kniha pohltila a já se smíchem válela po zemi. U konce jsem si však říkala, že to musím dočíst a už jsem se tolik nesmála. Podle mě šla kniha od desíti k pěti a já se pak nudila. V poslední době je spousta knih psané ve formě deníku a já byla zvědavá na tenhle deník malé blondýnky. Se Šárkou si můžu podat ruku, protože jsem se ve spoustě situacích viděla. 


Její máma žije sama, ale když si najde přítele, celý svět se točí kolem ně. Je tlustý, smradlavý a odporný. To je také jeden z důvodů proč mu Šárka říká Želatiňák.  Ví, že musí mámu odradit od tohohle chlapa, protože ji s ním nečeká nic pěkného. Celé prázdniny však neprosedí doma, protože pojede do Paříže a doufá, že ji otec pořídí baret a takovou tu dlouhou šálu. O prázdninách se rozhodně nenudí a ani vy se u knihy nudit nebudete, protože na to nebude čas. Buď budete přemýšlet o smyslu toho, co je tam napsané nebo se bude válet po zemi smíchem.

Ilustrace od Tany Tanko jsou úžasné. Opravdu dodávají příběhu ten pravý šmrnc a když se na nějaký podíváte, hned se rozesmějete.  Kniha byla sama o sobě průměrná a druhá polovina ubrala na hodnocení. Btw již je vydaný i druhý díl pod názvem "Znova ve škole". Knihu doporučuji těm, kdo se chce pobavit a na chvíli vypnout mozek. 
Za poskytnutí RC děkuji internetovému knihkupectví knihcentrum.cz 
Knihu si můžete zakoupit zde. 

Zdroje:

neděle 17. února 2013

Posuď knihu podle obalu ( 18 )

Meme, které pořádá Siky. 

Název: Setkání s duchem
Série: Mezi nebem a zemí
Díl: 1
Autorka: Stacey Kade
Datum vydání: Březen 2013
Anotace: Královna školy a hvězda místních roztleskávaček Alona Dareová je předurčena pro skvělou budoucnost. Její život však končí nečekaně pod koly autobusu. Všichni si myslí, že je navždy pryč, ale... Alona zůstala ve světě živých jako duch. Pouze jediný člověk ji může vnímat - spolužák a totální lúzr Will. Podaří se jim překonat vzájemnou nechuť a pomoct jeden druhému? Proč Alona neodešla skrze jasné světlo do onoho světa?Můj názor:
Na tuhle knihu jsem vážně zvědavá a těším se až vyjde. Párkrát jsem na ní už slintala na BD, ale nikdy jsem si ji nepořídila. Jsem ráda, že u nás vyjde a (opakuji se) těším se na ni! Obálku nechali originální což je ode mě velké plus, protože je taková.. kouzelná, oslňující a podle anotace knihu vystihuje.  Název se také povedl, protože nevím jak by počeštily ten originální "The Ghost and the Goth". Rozpolcení


Název: Rozpolcení
Série: Svět Tryllů
Díl: 2
Autorka: Amanda Hockingová
Nakladatelství: Fortuna libri
Anotace: Obětuje Wendy pravou lásku pro záchranu přátel?
Když Wendy Everlyová objeví pravdu o svém původu, dojde jí, že její život už nikdy nebude takový jako předtím. Stále však přicházejí nová a nová překvapení.
Dozvídá se, že její spojení s Vittrou je velice úzké, užší než si kdy dokázala představit, a že Vittra se nezastaví před ničím, aby ji získala na svou stranu. Pokud Wendy dokáže ovládnout své schopnosti a pokud se provdá za stejně mocného Trylla, jako je ona sama, bude mít moc ochránit Trylly před válkou s Vittrou. To pro ni však znamená, že se musí navždy vzdát Finna, svého milovaného ochránce, a že musí zapomenout i na Lokiho, okouzlujícího markýze z Vittry.
Je rozpolcená mezi svými vlastními touhami a potřebami lidu, mezi láskou a povinností. Wendy se musí rozhodnout, kterou cestou se vydá. Pokud se rozhodne špatně, může ztratit vše a každého, na kom jí záleží, v obou jejích světech.
Můj názor: 

Unknown-3Wendy se rozhodla vrátit domů do její hostitelské rodiny. Po útoku Wittry, kterou porazily si byla jistá, že ji nic nehrozí. V tomhle se však nehorázně spletla, protože ji celou cestu stopovali a při vhodném okamžiku ji s Mattem a Rhysem odvlékli do paláce Vittry. Tam si moc dlouho nepobyla, protože ji Finn a Ducan přišli osvobodit. Bylo to však až příliš snadné a nic ani nikdo jim v tom nebránil....

Druhý díl ze série o Tryllech mě náramně překvapil. Nečekala jsem, že by na mě mohl udělat větší dojem než první díl, ale podle mě byl víc akční, napínavý a romantický. O té romantice si nejsem tolik jistá, protože ty vztahy byly trochu zamotané. Musí se oženit se šlechticem, aby ochránila království, ale miluje Finna a na scéně se objevil Loki. 

Eloře se udělalo špatně a byla si jistá že umírá. To by znamenalo, že Wendy usedne na trůn a musí si někoho vzít, aby uchránila celé království.  Ona z toho není nijak zvlášť nadšená, ale co jiného jí zbývá? Oni potřebují někoho rozvážného a hlavně s velícími schopnosti. Wendy není obyčejná Tryllská princezna a všichni doufají, že bude v něčem výjimečná. 

V prvním díle jsem fandila Finnovi, ale ten se mi v druhém díle trochu zhnusil a já teď kopu za tým Lokiho. Doufám že s ním skončí, ale jedna moje část si myslí, že skončí s Finnem. NADĚJE UMÍRÁ POSLEDNÍ. Takže já budu plně doufat, že si vybere Lokiho.

T-1
Nejzajímavější jméno: Ludlow. 
Nejoblíbenější postava: Loki
Nejméně oblíbená postava: Oren. 
Humor: Někdy.
Akce: Ano.
Napětí: Málo, ale přece :) 
Láska:  Trošku zamotaný milostný trojúhelník. Nebo spíš čtyřúhelník? :)* 
Nuda: Ne, ta tam opravdu nebyla. 
Překvapení: Ano, ale pro mě ne, protože jsem ho uhádla :D 
Obálka: Naprosto úchvatná a ještě když ji vidíte naživo.. ach ♥ 
Originalita: Podle mě je celá série dost originální a už jenom proto, že je o "trolech". 
Konec: Potřebuji nutně další díl! 
Hodnocení: 5 z 5 hvězdiček. 


Za poskytnutí RC děkuji nakladatelství Fortuna libri.
Knihu si můžete koupit zde.

Zdroje:sobota 16. února 2013

Knižní chvilky ( 4 )

I v tuhle pozdní dobu jsem čilá jako rybička a zachtělo se mi vyfotit obě knihy od Kateřiny pohromadě. Obě mám přečtené, ale stejně se nemůžu rozhodnout, která je lepší.  Robert i Michael si mě získali a každý je povahově úplně jiný. Také mezi Paige a Jo jsou rozdíly. Moje srdce si také získala Amy, dcera Jo. Tyhle dvě knihy jsou moje srdcovky a já doufám, že se v budoucnu dočkáme dalších knih od Kateřiny Petrusové.